• Turkish
  • English

REAL ESTATE CONSULTANCY

gerekli tüm adımlar

Gayrimenkul Danışmanlığı

Estonya’da Kiralama Hizmeti Almak

Ev, apartman dairesi ya da işyeri kiralamanın en iyi yolu, bir emlak acentesi ile irtibat kurmaktır. PraeGlobal olarak Estonya’da bulunan, tecrübeli ve köklü Eston Gayrimenkul Danışmanı çözüm ortaklarımız ile tüm ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü sunmaktayız.

Kiralanan gayrimenkul için genellikle 1-3 aylık kira bedeli kadar teminat alınmaktadır. Taşınırken ödenmiş olan depozito geri ödenmektedir.

Kira ödemeleri genellikle her ayın başında ödenir. Kira sözleşmesini imzalarken ev sahibinin sizden avans ödemesi isteyebilir.

Kamu hizmetlerine yönelik ödemeler de kira sözleşmesinde yazılıdır. Bazen, bazı araçlar kiralama fiyatına dahildir, ancak çoğu durumda bunları ayrı olarak ödemeniz gerekecektir.

Bir emlak mülkünü satın alırken veya kiralarken PraeGlobal tecrübesinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Estonya’da gayrimenkul mülklerini kim satın alabilir?

Estonya , emlak yatırımları söz konusu olduğunda iyi yatırım fırsatları sunmaktadır. Estonya’da emlak satın almak isteyen yabancılar söz konusu olduğunda birkaç kısıtlama vardır. Yabancı yatırımcılar veya Avrupa Birliği dışında ikamet eden yatırımcılar dört Estonya adasında (Saaremaa, Hijiumaa, Vormsi ve Muhu) gayrimenkul satın almalarına izin verilmez. Ayrıca 10 hektardan fazla orman veya tarım arazisi satın almalarına izin verilmez.

Estonya’da bir gayrimenkul mülk satın almadan önce önlemler

Estonya’da emlak mülkleri satın alırken en önemli adım, satın alınacak mal sahibini ve mülkü doğrulamaktır. Alıcının, Gayrimenkulü Estonya Tapu Siciline kayıtlı olup olmadığını kontrol etmesi önerilir . Estonya kanunlarına göre  , TapuSicili’ne kayıtlı olmayan gayrimenkul mülkleri hareketli mülkler olarak kabul edilmektedir. Mülkiyet ipoteği gibi menkul kıymetler için de kontrol edilmelidir. Alıcının ayrıca, sahibinin ödenmemiş faturaları veya yetkililerle borçları olup olmadığını doğrulaması tavsiye edilir .

Bu konuda Gayrimenkul danışmanları PraeGlobal tüm süreçlerde yanınızda olacaktır.

Estonya gayrimenkul mülk satın alma sözleşmesi

Satın alınacak mülkü kontrol ettikten sonra, satıcı ile alıcı arasında genellikle bir rezervasyon sözleşmesi imzalanmaktadır. Rezervasyon sözleşmesi ile gayrimenkulü satın alacak yatırımcıya alıcı önceliği sunulur. Daha sonra nihai satın alma sözleşmesi imzalanır. Bu sözleşme noter huzurunda gerçekleşir. Bununla alıcı gayrimenkulün kendi mülkiyetine gireceğinden emin olur. Estonya gayrimenkulünü satın almada son adım satın alma sözleşmesidir. Sözleşme, noter huzurunda imzalanmaktadır.

Mülkün Estonya Tapu Sicili ile kaydedilmesi

Yeni sahibi mülkü satın aldıktan sonra, kayıt ücretini ödemek zorundadır ve daha sonra mülkünü Estonya Tapu Siciline kaydettirir . Tapu siciline ibraz edilecek başvuru formu noter onaylı olmalıdır. Estonya yasalarına göre , mülkün inşa edildiği arazi arsa değerine bağlı olarak bir emlak vergisi vergisi uygulanacak ve bu rakam% 0.1 ile% 2.5 arasında değişecektir .

PraeGlobal’i neden tercih etmelisiniz?

PraeGlobal ofisi Estonya’da bulunmaktadır. Estonya’da uzun ve başarılı mesleki geçmişi bulunan değerli bir ekip ile kaliteli bir hizmet vermektedir.

Siz de, bize ulaşarak İstek ve ihtiyaçlarınızı gerçekten önemseyen uzmanlarla çalışma şansına sahip olabilirsiniz.